Esilehele ÕppeainedKataloogipuuOtsingruen
IT Kolledž

 

IT Kolledž saavutas Robotex 2008 kolmikvõidu

05. detsember 2008

Täna, 5. detsembril tegid IT Kolledži tudengid ja vilistlased ajalugu, saavutades Robotex 2008 võistlusel kolmikvõidu. Kui aastatel 2002-2005 oli iga-aastase robotivõistluse esikoht kindlalt IT Kolledži käes, siis järgneval kahel aastal jäid IT Kolledži robotid napilt esikohast ilma, seda rõõmustavam oli täna vormistatud suurepärane kolmikvõit.

“IT Kolledži tiimid võitsid tänu nende südikale koostööle, mille läbi liitusid vilistlaste kogemused ja üliõpilastest robootikaklubiliste probleemilahendamise innukus,” ütles IT Kolledži rektor Kalle Tammemäe ja lisas, et “Küllap oma osa mängis ka üleüldist loominguvabadust soodustav keskkond. Me tõestasime end taas!”
 
IT Kolledžit esindasid kokku neli võistkonda, kellest kolm jõudsid finaali ja moodustasid esikolmiku:
• I koht - Võistkond "Tige Tigu" samanimelise robotiga, võistkonna liikmed Katrin Loodus, Mart Mangus, Mikk Mangus, Kardo Kallis, Janika Liiv.
• II koht - Võistkond "SuurSilm" samanimelise robotiga, võistkonna liikmed IT Kolledži vilistlane Valdur Kaldvee ja TTÜ Biorobootikakeskusest Andres Ernits.
• III koht – Võistkond "Nixie & Co" robotiga "Tolmurull", võistkonna liikmed Kristjan Mölder, Katrin Kibbal, Allan Vein, Mauno Pihelgas, Tõnis Tiitsaar.
 
Tubli esmakordse võistluse tegi ka IT Kolledži esimese kursuse tudengitest moodustatud võistkond "Pelmeen" samanimelise robotiga, võistkonna liikmed Sergei Podust, Silver Kuusik, Siim Soe, Tiit Ojamets, Rein Saetalu.
 
Kõik robotid valmisid IT Kolledži Robootikaklubi eestvedaja Margus Ernits`a juhendamisel, kes on IT Kolledži tudengite poolt valitud ka IT Kolledži 2008. aasta õppejõuks.
 
Robotex 2008 võistlusülesanne meenutas toa korrastamist, eesmärgiga koguda kokku tühjad purgid ja sokid ning need viia kindlaksmääratud kogumisaladesse. Suurim väljakutse oli seekord panna robotid orienteeruma ning eristama erinevaid objekte väljakul. IT Kolledži tudengid on osalenud Robotex`il alates 2002. aastast ja naasnud võistluselt esikohaga esimesel neljal aastal, 2006. aastal saavutati teine ja kolmas koht ning 2007. aastal teine koht. Käesoleval aastal tegid IT Kolledži tudengid ja vilistlased ajalugu saavutades kolmikvõidu.
 
Robotex (www.robotex.ee) on Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja IT Kolledži korraldatud avalik rahvusvaheline robotivõistlus, mis toimub kaheksandat aastat ja mille eesmärgiks on anda tudengitele ja tehnikahuvilistele praktilisi kogemusi mehnatroonikasüsteemide ehitamises, meeskonnatöös ja interdistsiplinaarsetes projektides ning arendada tudengiteadust. Laiemas plaanis on peamine eesmärk läbi võistlusmomendi populariseerida tehnika- ja infotehnoloogiateadusi ning tõsta huvi insenerialase teadustöö vastu. Võistlusele oodatakse osalema kõiki tudengeid, õpilasi ja tehnikahuvilisi, kes omavad teadmisi mehaanikas, mikroprotsessortehnoloogias, elektroonikas või programmeerimises. Esimene Robotex leidis aset aastal 2001, kus võistlesid omavahel Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool.
 
IT Kolledž (www.itcollege.ee) on Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduslik erakõrgkool, mis annab rakenduslikku kõrgharidust IT süsteemide arendamise, IT süsteemide administreerimise, infosüsteemide analüüsi ja tehnosuhtluse erialadel. 2008/2009. õppeaastal õpib IT Kolledžis kokku enam kui 670 üliõpilast.
 
Lisainfo:
Margus Ernits
IT Kolledži Robootikaklubi juhendaja
Tel 6285 868

[0] kommentaari
MenuImage TäiendusõpeÕppimineRuumide rentIT KolledžistKoostööTöö & PraktikaTudengieluKontakt
tagasiside
kontakt
esilehele
   
IT Kolledži nimi ja logo on EITSA registreeritud kaubamärk